Sezóna 2015 - jak ji vidím dnes

Sezóna 2015 byla pro mě plná změn, ač menších než tomu bylo v minulosti. Navrátila jsem se po letech zpět na značku Superior a do českého týmu.

S mými novými týmovými parťáky Superior MTB teamu jsem se poprvé sešla na hotelu Duo na Horní Bečvě, kde jsme společně zahájili přípravu na závodní sezónu a měla jsem tak v srdci Beskyd skvělou příležitost se s klukma lépe poznat při společných trénincích a saunování. Nebyl to špatný pocit být mezi samými kluky, na to jsem z mládí ostatně zvyklá :-) A tak jsme si to brzy zopakovali na dalším soustředění, tentokrát na hotelu Viva Tropic v Alcudii na Mallorce, kde už jsme zostřili přípravu k blížícím se prvním závodům.

Můj první start sezóny přišel v březnu v italském Maseru, po solo soustředění v Toskánsku. Čtvrté místo v závodě C2 nebylo podle mých představ, stejně jako nadcházející výsledky jarních závodů. Poukazovaly na to, že změny tréninku které jsem udělala v přípravě, nevedly ke zlepšení mé formy, nýbrž naopak. Po 6 absolvovaných závodech přišel první svěťák, a to v rodné zemi, v Novém Městě n.M. Na tento závod jsem se strašně těšila, ale nyní bylo jasné, že při momentální formě asi na výsledek pyšná nebudu. A opravdu, dobojovala jsem doslova do cíle a začínala uvažovat co se dá s tím vykolejeným vlakem v již naplno rozjeté sezóně ještě dělat.

Mezi závody a cestováním jsem se snažila postupně vše napravovat. Přišly pak záblesky lepších zítřků. Na MČR v maratonu v Mostě jsem na krásné trati plné trailů za tropického vedra vybojovala zatím chybějící titul mistryně ČR. Následovala taková malá Olympiáda, a to na prvních Evropských hrách v Baku, kde jsem v závodě XCO dojela na 10. místě. Poté mě čekala největší výzva této sezóny, mistrovství Světa v maratonu, které se letos konalo na jedné z nejtěžších tratí Evropy tzv. Sella Ronda Hero. Trasa měla pro ženy 62km s téměř 4000m převýšení. Navíc start v 7 hodin ráno a hned do hodinového stoupání po sjezdovce. To byla opravdová zkouška. Dojela jsem tam 11. ve sprintu o 10.místo!

Dalším světlejším okamžikem této sezóny bylo MČR XCO v Kutné Hoře v polovině července. Opět jsem zde cítila, že dokážu závodit na krev a to i v mých neoblíbených tropických vedrech. Takže jsem byla spokojená i se stříbrem, které by mě v minulých letech nijak neoslnilo. Ukázalo mi ale, že stále není nic ztraceno. Namotivovaná konečně mít prostor na sobě více pracovat, odjela jsem na soustředění do Livigna, kde jsem se připravovala na ME v Itálii. Byla jsem zvědavá, jak si po startu na tomto podniku budu stát. Ostatně místo konání Chies d’Alpago bylo místem, kde jsem před lety vybojovala stříbro v kategorii do 23 let a přinášelo mi proto jen ty nejlepší vzpomínky. Bohužel jsem ale po startovním výstřelu prvním šlápnutím přetrhla řetěz a závod tak pro mě skončil až příliš brzy a nečekaně. Jak Alenka v říši divů rozčarovaná jsem odcházela z prostoru startu s řetězem v ruce a musela se dívat na závodící soupeřky a čekat na další výzvu.

Ta přišla ve Val di Sole, posledním dílem světového poháru 2015. Zde jsem dojela 24. a nominovala se tak na MS v Andoře, kde jsem naplno měla prodat, co jsem natrénovala v Livignu. Silné deště ve 2000m.n.m v Andoře udělaly z našeho závodu ale totální bahenní zápas. Špatná volba plášťů mě navíc donutila 50% závodu odběhat, což není zrovna moje silná stránka, a tak ze závodu bylo nic než další velké zklamání, které v podstatě ukončilo mojí letošní závodní sezónu.

Celkem jsem letos abolvovala 19 závodů. V závěru sezóny jsem si dala ještě jeden bonusový a to KPŽ v Novém Městě na Moravě, který byl spíš příjemnou vyjížďkou s výherci tipovací soutěže České Spořitelny a takovým nasátím novoměstské atmosféry, kde se příští rok bude konat MS 2016 a já se už teď těším, že si po letošní sezóně právě tam spravím chuť. Ve stejných barvách na stejném kole, ale s jiným jménem (Tereza Němcová) a v jiné formě. Na té už ostatně pracuji.

A málem bych zapomněla! Fantastický byl letos i můj zářiový Ladies Bike Weekend. Pátý v pořadí, opět na hotelu Duo Beskydy a opět se skvělou partou dvou desítek holek, která se letos sešla :-)

A nyní? Po aktivním volnu na Mallorce, kde jsem chodila a běhala po horách, jsem zpátky na kole a chystám se podzimní a část zimní přípravy strávit cyklokrosem, nejdříve menšími závody okolo mého domova a poté některými Toi-Toi cupy a mistrovstvím ČR. Mým průvodcem CX bude nový Superior X-road, co na něj říkáte? :-)

A na závěr poděkování mým fanouškům, rodině a partnerům. DÍKY, BEZ VÁS BY TO NEŠLO!!! :-)