«|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|»

Finále světového poháru v Norském Hafjell

Finálový závod světového poháru v norském Hafjell Tereze nevyšel a byl pro ní velkým zklamáním. Poté co odstartovala nejlépe z celé sezóny a během prvního kola se prokousala z 26 startovní pozice na 10. příčku, jí selhalo tělo a ze závodu musela odstoupit.

Vítězství ve finále českého poháru

Jediný závod českého poháru horských kol, který letos měla možnost Tereza v nabitém programu absolvovat, byl finálový podnik v Boskovicích uplynulou neděli 8.9. Tereza na okruhu kolem westernového městečka potvrdila roli favoritky a vyhrála s velkým náskokem, i když závod kategorie C2 absolvovala hlavně z tréninkového hlediska před blížícím se finálovým závodem světového poháru v Norsku.

Mistrovství světa MTB XC Pietermarizburg

Umístění mezi světovou bikerskou elitou si veze Tereza z mistrovství světa MTB XC, které proběhlo poslední srpnovou sobotu v jihoafrickém Pietermarizburgu. Na loňském mistrovství světa v Rakousku Tereza obsadila místo 7., letošního výsledku a 13. pozice si však cení stejně, ne-li výše.

Tereza 13. na mistrovství světa!

Krásné 13. místo vybojovala Tereza na mistrovství světa v JAR. Na okruhu, který nemá zrovna v oblibě, bojovala až do samého konce i přes pár drobných zranění, které si přivodila v tréninku na okruhu a za TOP 10 zaostala jen o necelou půlminutu. Bližší report přineseme!

SP #5 Andorra - přetržený řetěz

Přetržený řetěz vyřadil Terezu z boje o světovou TOP 10 na dalším světovém poháru. V pořadí čtvrtý závod světového poháru MTB XC Olympic 2013, se konal v Andoře a to v Pyrenejích, téměř ve výšce dvou tisíc metrů nad mořem. I proto se tam Tereza s teamem Specialized Racing XC přesunula už z kraje týdne, aby se stačila aklimatizovat.

Terezin hattrick na mistrovství ČR v MTB XC

Potřetí v řadě za sebou získala tento víkend Tereza titul mistryně České republiky v olympijské disciplíně cross-country MTB. Domácí šampionát navíc okořenila již v pátek ziskem mistrovského titulu ve štafetách společně s Jaroslavem Kulhavým a juniorem Janem Rajchartem, coby team ASC Dukla Specialized.

Tereza veze 6. místo z mistrovství světa v MTB maratonu!

Extrémně náročná trať dlouhá 85 km s převýšením 3700 metrů, rozblácené sjezdy z dešťů předešlých dnů. Realita před startem Terezina prvního mistrovství světa v maratonu, které hostilo rakouské alpské městečko Kirchberg nedaleko Kitzbuhelu. Svou premiéru Tereza zvládla skvěle, když do cíle dorazila po více než čtyřech a třičtvrtě hodinách na skvělém 6. místě!

Tereza v TOP 10 nejkrásnějších sportovkyň světa

Server Aktualne.cz zveřejnil fotografie TOP 10 nejkrásnějších sportovkyň světa. Kromě Melanie Adams (AUT), Allison Stokke (USA)a dalších, byly do desítky nejhezčích profi sportovkyň planety Země zařazeny také dvě češky. Markéta Sluková a Tereza Huříková!

4. místo z loňské Evropy Tereza obhajovat nebude

Na 4. místo z loňského moskevského mistrovství Evroy letos Tereza nenaváže. Při tréninku na trati měla smolný pád a o dřevěnou lávku si rozrazila nohu. Konečná bilance je 7 stehů a po domluvě s lékaři a teamem se na start ME v neděli nepostaví.

Světová TOP 15 ve Val di Sole na dosah

16. místo vybojovala Tereza ve třetím závodě světového poháru, který se konal v italském prostředí Alp ve Val di Sole. Tímto umístěním se Tereza posunula zároveň na celkové 16. místo v polovině série světového poháru tohoto roku.