«|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|»

SP Nové Město - mýma očima

Každý rok se nejvíc těším, až světový pohár zavítá k nám do ČR do Nového Města na Moravě. I letos jsem se nemohla dočkat a všechny své známé a fanoušky vřele zvala na tuto jedinečnou cyklistickou událost, která je jedinečná nejen u nás ale i ve světě.

Světový pohár #3 - Nové Město n. M.

Třetí podnik světového poháru MTB XCO letošního roku se odehrál minulý víkend v Novém Městě na Moravě. Dva roky po sobě byl novoměstský svěťák vyhlášen tím nejlepším z celé série a i letos laťku nasadil hodně vysoko. Jediné, co k plnému úspěchu chybělo, bylo cinknutí medaile některého z českých reprezentantů, kterým se doma letos nedařilo. Nejinak to měla i Tereza, která v Novém Městě chtěla předvést svou aktuální formu a zopakovat umístění ve světové TOP 10.

C1 Bedřichov - bahenní koupele

Týden před světovým pohárem v Novém Městě na Moravě se Tereza vydala na závod kategorie C1 do Bedřichova v Jizerských horách. Na druhý podnik českého poháru se sjela slušná zahraniční konkurence a Tereza tak mohla kvalitně poměřit sé síly, týden před prvním vrcholem její letošní sezóny. Čáru přes rozpočet závodu však udělalo počasí, které z tratě vytvořilo místy bahniště a místy potok.

Světový pohár #2 - Cairns

Druhý světový pohár letošní sezóny MTB XCO je minulostí . V dalekém australském Cairns, ve středu deštného pralesa, se dnes postavila na start s číslem 10. Závod ve třicetistupňovém vedru s vysokou vlhkostí rozjela výborně, na uklouzané vlhké trati jí však chyběl kousek štěstí. Nakonec cílem projela jako 19.

Světový pohár #1 - Pietermaritzburg

První světový pohár letošní sezóny má Tereza za sebou. Trať v jihoafrické republice opět extrémně prověřila jak technickou, tak fyzickou připravenost závodnic, navíc při třicetistupňovém vedru.Tereza se však na první opravdový test sezóny připravila a dojela si pro 10. místo se ztrátou tří a půl minuty na vítězku Jolandu Neff. Pro Terezu je to vyrovnání jejího nejlepšího výsledku ve světovém poháru ze sezóny 2011 a druhý nejlepší výsledek od r. 2008!

Poslední test před svěťákem-C1 Nalles

Před zahájením letošního světového poháru se Tereza vydala z plného tréninku otestovat formu do italského Nalles, mezi rozkvetlé jabloně poblíž Merana. Závod se jí nakonec povedl a dojela 6. se ztrátou necelých dvou minut na první Katrinn Leuman, s čímž byla Tereza na tamním náročném okruhu spokojená.

Bronzové Langenlois

Kamptal Klassik Trophy je jedním z nejstarších XC závodů Evropy. První jarní MTB klasika se jezdí pravidelně od r. 1991 a odehrála se i letos, a to za mnohem přijatelnějších podmínek než minulý rok, kdy Tereza vyhrála. 17 stupňů a jasná obloha byly však pro Terezu mnohem příjemnější, než loňských mrazivých -3C. I letos se bikerka postavila na C1 v Langenlois na stupňě vítězů, tentokrát po boku Anny Szafraniec a vítězné Blaži Klemenčič.

Pražský pohár MTB - o nejlepšího bahňáka

V rámci tréninku jsem se vydala v neděli 23.3. na závod Pražského poháru na Zličín. Zatímco počasí celý týden bylo nadprůměrně krásné a za mými devětadvaceti palcovými koly se při každém tréninku prášilo, neděle byla jako z jiného světa. 5 stupňů a pořádný déšť smáčel trať v Praze od pozdního večera předešlého dne a z trati se stalo pořádné bahniště.

Afxentia cup 2014 - první test v závodě

Afxentia cup 2014 má Tereza za sebou. Vstup do letošní sezóny byl poznamenán absencí Terezina kola, které si udělalo s leteckou společností Air Berln cestu, takřka "kolem světa", o čemž jsme už psali. I tak však Tereza do závodu nastoupila s kolem půjčeným a na poslední etapu ze čtyř, se na Kypru objevil dokonce i její závodní stroj, se kterým etapový závod nakonec zakončila, a to na hezkém celkovém 9. místě při účasti téměř kompletní světové špičky.

Tereza je na Kypru zatím bez kola

V pondělí odletěla Tereza zahájit svou letošní sezónu na Kypr, kde dnes 27.2. odstartoval Afxentia cup, čtyřdenní etapový závod. Bohužel, ani po čtyřech dnech od Terezina příletu na ostrov, jí nebyla schopna letecká společnost AirBerlin dopravit její kolo. Po několika dnech slibování se dnes Tereza postavila na start první etapy závodu na kole půjčeném od Barči Průdkové!